Посів ранніх ярих зернових та зернобобових розпочато у 17 областях країни, загалом ярими культурами засіяно 371 тис. га, що становить 16% прогнозованих площ.

Всього посіяно:

  •     ярого ячменю — 241 тис. га (15%)
  •     вівса — 11 тис. га (6%)
  •     пшениці — 13 тис. га (7%)
  •     гороху — 106 тис. га (26%)

Забезпеченість вітчизняних сільгоспвиробників насінням становить 638 тис. т (100% до потреби). За даними органів сертифікації, станом на 10 квітня 2018 р. на перевірку надійшло 299 тис. т (47% до потреби) насіння ярих культур. З них перевірено 275 тис. т, кондиційним визнано 270 тис. т.

Для захисту рослин від бур`янів, хвороб та шкідників сільськогосподарських культур товаровиробниками попередньо заявлено 30,1 тис. т пестицидів, в тому числі 19,8 тис. т гербіцидів. Також господарствами придбано 28,9 тис. т засобів захисту рослин (96% до потреби), в тому числі 19,1 тис. т (96%) гербіцидів. До речі, тут вы можете подивитися каталог засобів захисту рослин.

Нагадаємо, за попередніми даними з регіонів, посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств під урожай 2018 р. очікується в межах 27,2 млн га або на рівні 2017 р. При цьому посів ярих зернових культур прогнозується на площі 7,4 млн га, в тому числі ранніх ярих зернових — 2,4 млн га.

Хочемо сповістити, що керівнику одного з агропідприємств Новоукраїнського району Кіровоградської області повідомлено про підозру щодо ухилення від сплати податків у великих розмірах (2,9 млн грн). Підозрюваний є депутатом однієї із сільських рад Новоукраїнського району. Про це повідомила прес-служба прокуратури Кіровградської області.

В ході слідства встановлено, що керівник агропідприємства з метою ухилення від сплати податків вніс заздалегідь недостовірні відомості до заяви про перехід підприємства на спрощену систему оподаткування, що призвело до ненадходження до бюджету коштів у розмірі понад 2,9 млн грн. 

Фермер підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 212 Кримінального кодексу України (умисне ухилення від сплати податків). 

Досудове розслідування, що здійснюється слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС в області, триває.